Az Állattudományi Intézet a klasszikus állattenyésztési és tartástechnológiai ismeretek oktatásán túl jelentős kutatási tevékenységet folytat, részben a precíziós állattenyésztés irányába, valamint a klímaváltozással összefüggésbe hozható, az ágazatot érintő kihívásokkal kapcsolatban.
Az Intézet oktatási tevékenységének célja a korszerű állattenyésztési technológiák, valamint a széleskörű szaktudáson alapuló menedzsment-szemlélet megismertetése a hallgatókkal. Az Intézet oktatói és kutatói az Állattenyésztési Tudományok Doktori Iskola képzési programjaiban igen nagyszámú tantárgyat oktatnak, valamint nagy hangsúlyt fektetnek a tehetséggondozásra és a szakmai utánpótlás nevelésre. Nemzetközileg is elismert kutatómunka folyik a szarvasmarha-, a baromfi-, a nyúl és a lótenyésztés területén, valamint a szarvasmarha-, a baromfi- és a nyúl termékelőállítás területén. A kutatások kiegészülnek az állatjólléttel, szaporítással, menedzsmenttel, hústermeléssel, húsminőséggel és genetikai elemzésekkel kapcsolatos vizsgálatokkal is. Az intézet kutatást folytat a multi- és hiperspektrális távérzékelés mezőgazdasági és környezettudományi alkalmazása területén is.
Az intézet három tanszéket foglal magába, melyek az Állatnemesítési Intézeti Tanszék, az Állattenyésztés-technológia és Menedzsment Intézeti Tanszék, valamint a Hippológia Intézeti Tanszék.
7400 Kaposvár, Guba Sándor u. 40. | Pf.: 16. | Tel.: 82/505-800, 82/505-900 | Fax: 82/505-896
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.